Poleć poniższą stronę:

   

Alien QueenPseudo (nick): „AlienQueen” – redaktor i administrator profilów społecznościowych

 

Odpowiedzialność:

  • prowadzenie głównego profilu Alien Hive  oraz profili pobocznych na Facebooku
  • sporadycznie inne artykuły, w tym relacje z konwentów i wystaw, wywiady

 

 

AlienQueen – Human / Predator / Xenomorph?

Dawno, dawno temu pewna mała Dziewczynka, zmuszona chować się pod ławą przed nadopiekuńczym okiem rodziców, obejrzała film, który wywarł duży wpływ na jej późniejsze życie.
Po mrocznym seansie „Obcego”, bo taki był tytuł tegoż filmu, każdy zaciemniony kąt  stał się kryjówką potwora z kosmosu. Przez wiele miesięcy nie zaglądała pod łóżko, by przypadkiem nie wyczuł jej obecności przerażający twarzołap…
Stan ten trwał do czasu, gdy w ręce Dziewczynki trafiła kaseta VHS z kontynuacją opowieści o dzielnej porucznik Ripley. „Obcy: Decydujące starcie” zamienił jej strach w fascynację rasą Ksenomorf, i zaszczepił cząstkę Królowej Obcych głęboko w sercu zauroczonego nią dziecka. Przypuszczam, że Dziewczynka była jedyną osobą, która opłakiwała Alien Queen podstępnie zamordowaną przez okrutną Ripley ;)

 

Czas mijał, Dziewczynka rosła, a wraz z długością ciała zwiększała się również jej fascynacja gatunkiem SciFi. Jako że jej starszy brat, jak na chłopca przystało, z zamiłowaniem oglądał filmy wojenne, więc nieuniknione było spotkanie miłośniczki Ksenomorfów z kosmicznym myśliwym zwanym Predatorem. Oczywistym było też, że jej młode serce zabije mocniej na widok tego doskonałego łowcy. Kiedy inni odwracali się z obrzydzeniem na widok „twarzy” Predatora, ona wpatrywała się w niego z uwielbieniem.

Swoją pasją Dziewczynka zaraziła przyjaciół z podwórka. Wkrótce banda dzieciaków, wcielających się każdego gorącego lata w role Predatorów i Ksenomorfów, urządzała sobie krwawe polowania. Mogły zatem się pochwalić, że były prekursorami uniwersum AvP, gdyż na długo przed pojawieniem się pierwszego crossovera, postawiły naprzeciw siebie te dwa obce gatunki ;)
Pierwszy komiks AvP zdobył kolega. Dostał go od cioci z Ameryki. Komiks ten stał się dla dzieciaków Sacrum. Znały one na pamięć każdą jego scenę. Jakiś czas później w kioskach pojawiło się polskojęzyczne wydanie. Teraz każde z nich mogło w domu posiadać własną relikwię ;)
Jak przystało na prawdziwego łowcę, członkowie klanu musieli przejść inicjację, nazwaną później rytuałem Młodej Krwi, po której otrzymywali „predatorskie” imię. Dziewczynka również wzięła w nim udział, tego dnia przestała być ludzkim szczenięciem, stała się Predatorem o imieniu Yu’na.

Yu’na nigdy nie wyrosła z miłości do rasy Yautja (tak siebie nazywają Predatorzy). Jako że nastała doba Internetu, polowania przeniosły się na ekrany komputerów. Jednak z czasem jej Klan się wykruszył. Przyjaciele dorośli i wyrzekli się swoich pasji. Ona nigdy nie zapomniała i serfowała po sieci w poszukiwaniu swojego „miejsca”. Pomimo iż zawędrowała w najodleglejsze zakątki wszechświata (czyt. Internetu), nie znalazła nowej rodziny. Wielu honorowych Yautja odeszło na zawsze…

Wiele lat później, w dojrzałym już sercu Female Predator zbudziła się drzemiąca do tej pory Alien Queen. Może odpowiedzialność związana z rolą matki zbliżyła je do siebie… a może fakt, że zamiast nowego Klanu znalazła swoje miejsce wśród „obcych”, w gnieździe które nie miało jeszcze królowej… ;)
I tak po długich poszukiwaniach Yu’na zeszła do Gniazda Obcych i stała się AlienQueen. Po dziś dzień musi się zmagać ze swoją potrójną osobowością. Przeważnie można ją spotkać w gnieździe, jednak czasem pozwala sobie na samotne łowy w blasku księżyca… Księżyca Myśliwych.

 

Ciekawy artykuł? Oceń:
[Głosów: 4 Średnia: 3]
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code