Poleć poniższą stronę:

   

Opowiadania Science-Fiction

——————————————–
Prezentujemy wybrane i unikalne opowiadania Science-Fiction, których często nie znajdziesz w żadnym innym serwisie internetowym. Opowiadania pisane są z pasją przez i dla miłośników gatunku SF. Nie tworzono ich dla korzyści materialnych, dlatego możesz czytać je całkowicie za darmo.
Zapraszamy do lektury – gwarantujemy spore emocje!

Jeżeli chcesz, aby Twoje opowiadanie Science-Fiction dołączyło do już zebranych w tym dziale – skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Zachęcamy do dzielenia się talentem! :)

 

Opowiadania SF "Thot" - W. OstrowskiKrótkie opowiadania w formie przypowieści, debiutującego na naszych łamach Wojtka Ostrowskiego.

„Thot” stanowi ciekawą interpretację historii Bliskiego Wschodu, wzbogaconą o pewne teorie dotyczące starożytnych astronautów. Jeżeli opowiadanie to spodoba się czytelnikom i wzbudzi zainteresowanie, bardzo możliwe, że autor napisze kontynuację historii.

Zapraszamy do lektury.

Czytaj cały artykuł

 

Opowiadanie Tym, których t zainteresuje. Autor - Marcin ŚwiątkowskiKrótkie opowiadanie S-F o konflikcie z obcą rasą, który szybko przerodził się w wojnę totalną.
Nie chcemy zdradzać więcej szczegółów, gdyż każde zdanie może zepsuć niespodziankę, jaką autor (Marcin Świątkowski) przygotował pod koniec tekstu.
Opowiadanie to powstało w 2009 roku. Specjalnie dla Alien Hive zostało całkowicie przeredagowane, niemal napisane od nowa. Zapraszamy do elektryzującej lektury!

Czytaj cały artykuł

 

Ostatni pionier - opowiadanie Marcin ŚwiątkowskiWyobraź sobie świat, gdzie nikt już nie pamięta o zdobywcach kosmosu, świat w którym nowe planety podbijają wyłącznie autonomiczne maszyny, przekazujące na Ziemię perfekcyjne holozapisy obcych światów. W świecie tym domowe projektory rozgrzewają idealnie rzeczywiste projekcje z powierzchni odległych planet i wydaje się, że nikomu nie zechce się zrzucić ciepłych pantofli, aby poczuć adrenalinę normalnej podróży międzyplanetarnej.

Jest jednak jeden desperat, który wygrywa walkę o wznowienie ludzkiej eksploracji. Wyrusza w trudną podróż, by zbadać jedyną planetę, z którą stracono połączenie.
Wynik tej podróży przekroczy wszelkie oczekiwania!

Zapraszamy do fascynującej opowieści autorstwa Marcina Świątkowskiego o walce człowieka nie tylko z kosmosem, czy samym sobą, ale przede wszystkim z odległą planetą, która broni swojej tajemnicy…

Czytaj cały artykuł

 

Reaktor - OpowiadanieKrótkie opowiadanie science-fiction autorstwa Marcina Świątkowskiego, inspirowane muzyką do filmu „Event Horizon”.
Dr Harris ma niemiłą przygodę z przeciekiem w reaktorze. Lokalizacja awarii w warunkach nieważkości wymaga nie lada umiejętności i odrobiny szczęścia, którego wyraźnie doktorowi zabrakło.

Jeden z pierwszych krótkich tekstów Marcina. Jak przystało na początki twórczości – opowiadanie było wielokrotnie poprawiane, a zakończenie kilka razy zmieniane. Niemniej nie widać tych licznych modyfikacji i efekt ostateczny prezentuje się naprawdę dobrze. Mamy nadzieję, że opowiadanie to spodoba się naszym czytelnikom :).
Czytaj cały artykuł