Śledź newsy ze świata sagi „Obcy” oraz Science-Fiction na Facebooku:

Poleć poniższą stronę:

   

Film Batman vs Predator 2019

Jak donosi serwis Moscomics.com powstanie film „Batman vs Predator”! Premiera ma nastąpić w 2019 roku, aby nie kolidować z przewidzianą na 2018 rok kolejną częścią „Predatora”.

 

Uwaga –  artykuł powstał z okazji Prima Aprilis 2016 :). Mamy nadzieję, że wywołał uśmiech na twarzy naszych czytelników.
Można żałować, iż ekranizacja komiksu „Batman vs Predator” na razie nie jest planowana – ale ponieważ „versusy” są w teraz w modzie, może kiedyś doczekamy seansu.

 

W jedności siła – z takiego założenia zdają się wychodzić wielkie wytwórnie filmowe, dowodem czego jest budowane od lat Marvel Cinematic Universe (Marvel Studios/Disney), czy też ostatnio DC Extended Universe (Warner Bros.). Również wytwórnia Fox, która od lat serwuje filmy oparte na komiksach z serii „X-Men”, zwęszyła okazję do kolejnego potencjalnego hitu i prowadzi dyskusje z Warner Bros oraz DC w sprawie ekranizacji komiksu „Batman vs Predator”.
Fani TM Semic i jego pochodnych pamiętają zapewne tą pozycję wydaną w latach 90-tych, gdzie Mroczny Rycerz zmierzył się z kosmicznym Łowcą. Wytwórnia Fox, która ma znowu zamiar wprowadzić świat Obcych i Predatora na salony, próbuje się podłączyć pod kinowe uniwersum DC, jednocześnie zachowując swoją autonomię.

Batman vs Predator komiksNieznane są jeszcze szczegóły dotyczące kwestii finansowych, jednak Warner Bros. ma „odstąpić” postać Batmana (i związane z nim inne postaci/miejsca itd.) na poczet „Batman vs Predator” autorstwa Fox, w zamian za poważny udział w zyskach ze sprzedaży biletów i produktów związanych z filmem. Całość do złudzenia przypomina wiązaną transakcję, jakiej dokonały wcześniej wytwórnie Marvel Studios i Sony Entertainment, gdzie ta druga użyczyła pierwszej praw do filmowej wersji Spider-Mana na potrzeby Marvel Cinematic Universe (konkretniej filmu „Captain America: Winter Solder”).

W filmie Batmana ma zagrać Ben Affleck, który podpisał jak dotąd kontrakt na 7 filmów w ramach DC Extended Universe. Wśród nich są: „Batman v Superman: Dawn Of Justice”, dwie części „Justice League”, występy w „Suicide Squad” oraz „Wonder Woman” i solowy film o Człowieku-Nietoperzu. Pozostaje więc siódmy film, w którym upatruje się właśnie starcie z Predatorem na terenie Gotham.

Za scenariusz ma odpowiadać Paul Dini, jedno z „gorętszych” nazwisk jeśli chodzi o świat Batmana. Pomijając jego bogatą biografię wydawniczą związana z DC Comics, Dini od pewnego czasu brał także udział w tworzeniu gier z serii „Batman: Arkham”.

Spodziewać się więc można poważnego podejścia do tematu, jak również mrocznego, surowego klimatu, którym tak urzekł komiksowy pierwowzór.
Zakulisowo mówi się też o udziale Alana Silvestriego, znanego kompozytora, który miałby się zająć ścieżką dźwiękową do filmu. Fanom Predatora nie trzeba chyba przypominać jaki wkład miał Silvestri w budowanie klimatu filmowej wersji tej postaci.

O dalszych postępach związanych z tym filmem będziemy Was informować na bieżąco. Tymczasem proponujemy odkurzyć stary dobry klasyk, jakim jest „Batman vs Predator”.

Ciekawy artykuł? Oceń:
[Głosów: 7 Średnia: 5]
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code