Poleć poniższą stronę:

   

Michał Zniszczoł biomechanoid

Tym razem na komputerze pokładowym naszego Gwiazda wyświetlamy prace autorstwa Michała Zniszczoła, który jest zagorzałym fanem twórczości Mistrza H.R. Gigera. W pracach Michała łatwo zauważyć nalot biomechanicznego stylu Gigera. Dzieła są bardzo mroczne, niczym półżywe i mimo wzorowaniu się na twórczości Hansa, zachowują dużą oryginalność.

Prace Michała powstają w większości z różnego rodzaju mas papierowych, glin modelarskich, lakierów, jak i mniej konwencjonalnych materiałów instalacyjnych, budowlanych czy nawet ze stopionego plastiku. Michał poszerza jednak swój warsztat i od dłuższego czasu próbuje swoich sił także w rysunku (efekty przedstawiamy w osobnej galerii z rysunkami poniżej).

 

  • Michał Zniszczoł – informacje o autorze prac

Rocznik 1988; zamieszkały w okolicach Rybnika (woj. Śląskie).

Michał jest wielkim fanem klasycznych filmów grozy. Nie miałby tego zamiłowania, gdyby nie wypożyczalnia kaset VHS, którą prowadził jego ojciec. Michał zdecydowanie miał w czym przebierać. Szczególnie upatrzył sobie thrillery oraz horrory z lat 70-80 poprzedniego wieku.

Przygoda Michała z uniwersum „Aliena” rozpoczęła się w młodym wieku (10-11 lat), kiedy to zobaczył swój pierwszy film cyklu – „Alien 3” Davida Finchera; dzieło, do którego nadal ma ogromny sentyment. Od tego czasu Xenomorphy towarzyszą Michałowi bardzo często, nie tylko w filmach, ale także w grach, komiksach i książkach.

Michał zaczął tworzyć stosunkowo niedawno, gdyż dopiero w 2011 roku. Już wtedy był zagorzałym fanem twórczości H.R. Gigera, co zresztą łatwo zauważyć w jego pracach. Jednym z pierwszych projektów Michała była głowa dorosłego Ksenomorfa, którą chciał stworzyć od podstaw. Wszystkie etapy pracy jej powstawania można zobaczyć TUTAJ.

Po ukończeniu głowy, Michał zaczął myśleć o kolejnych projektach. Jak dotąd powstała z nich niewielka część. W planach ma jeszcze takie dzieła jak np. szczęka Królowej Obcych, jajo, głowa Predatora, biomechaniczna kobieca-twarz itd. Miał również pomysł stworzenia gry fabularnej będącej kontynuacją filmu „Obcy: Przebudzenie”. Marzy mu się również udekorowanie knajpy (ściany w kokonach Obcych itd.).

 

Prace Zniszczoła można znaleźć na poniższej stronie internetowej:

http://michalzn.wix.com/michal-art

Więcej zdjęć, bieżące informację o nowych projektach, jak i ich zdjęcia – najlepiej śledzić poprzez stronę facebookową:

http://www.facebook.com/michalzniszczol5

 

Michał Zniszczoł – Galeria prac:


Michał Zniszczoł – Galeria rysunków i szkiców:

 

 

Ciekawy artykuł? Oceń:
[Głosów: 4 Średnia: 4.8]
 

   


1 Komentarz do Michał Zniszczoł – galeria prac

 
  • Anonim pisze:

    Pozytywnie zkręcony.
    Fajne prace.
    Trzymaj tak dalej.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code