Science Fiction

——————————————–
Dział od zapalonych miłośników SF dla wszystkich fanów szeroko rozumianego Science-Fiction.
Znajdziecie tutaj m.in. obszerne recenzje filmów, ich roczne zestawienia czy rankingi wszech czasów, opinie o serialach, książkach, a nawet komiksach spod znaku Sci-Fi.

 

Morgan 2016 - Opis, Fabuła, Zwiastun i Opinia

Film „Morgan” jest pełnometrażowym debiutem Luke’a Scotta, który jest synem słynnego reżysera, Ridley’a. Produkcji tej nie towarzyszyła żadna większa akcja marketingowa, a gdyby nie nazwisko reżysera, trudno powiedzieć, czy w ogóle zawitałaby na sale kinowe. Wpływ ojca na produkcję młodego reżysera nie tylko okazał się przydatny marketingowo, ale jest więcej niż zauważalny, zwłaszcza w aspekcie wizualnym. Jak wypadł debiut Luke’a?
Zapraszamy do dwóch recenzji naszych redaktorów – Dr. Gedimana i Guliego.

Czytaj cały artykuł

 

Suicide Squad 2016 opis, trailer, opinia

„Suicide Squad” – dla wielu odpowiedź DC/WB na marvelowskich „Guardians of the Galaxy”, dla innych powiew świeżości w nieco skostniałym światku superbohaterskich produkcji pełnych kolorowych trykotów i heroizmu. Po mocno obiecujących trailerach i mocarnej kampanii promocyjnej, w której prym wiedli Harley Queen, Joker i Deadshot, otrzymaliśmy średnio wypieczone danie. Film padł niestety ofiarą machinacji i niezbyt przemyślanych decyzji wytwórni. Mimo złej prasy ze strony krytyków i zawieruchy okołoprodukcyjnej, film ten pokazał jednak, że może zyskać spore grono sympatyków lub wręcz fanów, którzy tłumie wyrazili swoją aprobatę portfelami. Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

film Equals 2016

Film „Equals” jest kameralnym melodramatem w klimatach science-fiction, osadzonym w realiach dystopijnego społeczeństwa. Trzeba oddać dwójce aktorów, że stworzyli wiarygodne postacie, między którymi mocno iskrzy. Chemia jaka zachodzi między nimi jest wręcz zaraźliwa, wychodzi z ram ekranu, a sposób przedstawienia wykreowanego przez nich i ewoluującego uczucia, potrafi mocno trzymać widza w fotelu. Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

Midnight Special 2016

Film „Midnight Special” trzyma widza mocno w fotelu nie dzięki „przełomowym” efektom i szalonej akcji, lecz dzięki sile dramaturgii, fabule utrzymującą ciekawość widza do poznania tajemnicy aż do ostatnich scen filmu oraz dzięki dobremu filmowego warsztatowi, technice wykonania, przemyślanej wizualnej oszczędności, a także sile głównie mimicznej i fizycznej gry aktorów, których reżyser świetnie poprowadził przez nietypowy wobec nich plan…
Czytaj cały artykuł

 

Synchronicity trailer opinia

Produkcja „Synchronicity” miała nawiązywać klimatem, stylem i tematyką do kina noir sci-fi i filmów „Dark City”, „Blade Runner” oraz „Alphaville”. Brzmi wielce kusząco, prawda? Zamiast  wybornej uczty dla miłośników science-fiction wyszła jednak dość przeciętna przekąska. Film nawet nie zbliża się poziomem do wspomnianych tytułów. Mogą nawet zaryzykować stwierdzenie, że nachalne nawiązania do klasyków gatunku, tylko zaszkodziły produkcji Gentry’ego i obdarły go z oryginalności. Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

Moonwalkers 2016 trailer

Gdyby oceniać film po bezpardonowych scenach rodem z pełnokrwistej, gangsterskiej produkcji, gdyby skupić się tylko na kilku sekwencjach, ciekawie przedstawiających efekt upojenia narkotykowego oraz hipisowski klimat końca lat 60-tych i gdyby wreszcie brać pod uwagę kilka w miarę udanych gagów lub absurdów sytuacyjnych, „Moonwalkers” można by uznać za działo przyzwoite. Oceniając jednak całość produkcji, można mieć problem z określeniem – cóż to właściwie było i co twórca miał na myśli? Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

the last man short movie

Reżyser shortu, Gavin Rothery, nie jest przypadkowym twórcą, który postanowił zrobić krótki film science-fiction na zasadzie kaprysu. Jego „The Last Man” jest dobrze przemyślaną, poukładaną produkcją, która nie tylko hipnotyzuje plastycznym, stonowanym obrazem i dusznym, postapokaliptycznym klimatem, ale również inteligentnym sposobem prowadzenia narracji bez wykorzystania kwestii dialogowych.

Czytaj cały artykuł

 

400 dni 2016 movie

Film „400 Days” niestety nie ma ukrytego dna, mimo iż pozornie sugeruje coś odwrotnego. Jego fabuła jest bardzo prosta i niestety przewidywalna. Akcja filmu rozgrywa się wyjątkowo ślamazarnie, ale mimo tego twórcom udało się wprowadzić odrobinę napięcia i niepewności, potrzebnego do utrzymania widza w fotelu aż do rozczarowujących końcowych scen filmu.

Czytaj cały artykuł

 

top 10 filmy sf 21 wieku

BBC Culture postanowiło stworzyć listę stu najlepszych filmów XXI wieku. Aby zrealizować pomysł, poproszono aż 177 krytyków z 36 krajów o wytypowanie tytułów produkcji godnych wyróżnienia. W sumie oceniono aż 599 filmów z całego świata. Na łamach Alien Hive postanowiliśmy wybrać z najlepszej setki ów rankingu tylko filmy z gatunku ogólnie rozumianego science-fiction. W ten sposób powstała lista top 10 najlepszych filmów SF XXI wieku. Czy zgadzacie się z wyborem krytyków?

Czytaj cały artykuł

 

Saurora Short film SF

Na łamach Alien Hive staramy się przedstawiać nietuzinkowe krótkie filmy science-fiction. Debiut animacyjny Pavla Siska, zatytułowany SAURORA, doskonale wpasowuje się w przyjęte przez nas ramy. Przekonajcie się, że to nie kosmos potrafi być straszny, lecz czarna jak smoła otchłań wód obcej planety…

Czytaj cały artykuł