Poleć poniższą stronę:

   

Rankingi filmów Science-Fiction

——————————————–
Przedstawiamy rankingi filmów Science-Fiction i zestawienia oraz listy tytułów zgrupowanych wg dat premier, a także rankingi wszech czasów.
Zestawienia obszernie prezentują filmy Science-Fiction, które zarówno już powstały i na trwałe zapisały się w historii kinematografii spod znaku S-F, jak i tych dopiero mających powstać.
W zestawieniach znajdziecie opisy, zwiastuny, obszerne recenzje, a także subiektywne oceny i ankiety popularności wśród naszych czytelników.

Dział prowadzi: Dr. Gediman

 

top 10 filmy sf 21 wieku

BBC Culture postanowiło stworzyć listę stu najlepszych filmów XXI wieku. Aby zrealizować pomysł, poproszono aż 177 krytyków z 36 krajów o wytypowanie tytułów produkcji godnych wyróżnienia. W sumie oceniono aż 599 filmów z całego świata. Na łamach Alien Hive postanowiliśmy wybrać z najlepszej setki ów rankingu tylko filmy z gatunku ogólnie rozumianego science-fiction. W ten sposób powstała lista top 10 najlepszych filmów SF XXI wieku. Czy zgadzacie się z wyborem krytyków?

Czytaj cały artykuł

 

Ankieta filmy SF 2016

 

Przez ponad 5 miesięcy zbieraliśmy głosy na najbardziej oczekiwane filmy science fiction 2016. Ankietę dla naszych czytelników zamieściliśmy jako część artykułu z listą wszystkich filmów SF 2016 roku. Osoby zainteresowane mogły oddać głosy na maksymalnie 3 tytuły.
Z końcem kwietnia postanowiliśmy ankietę zamknąć i podsumować oddane głosy. Na co zatem czekają lub czekali (niektóre premiery już się bowiem odbyły) nasi czytelnicy?

Czytaj cały artykuł

 

Filmy Science-Fiction 2016 Sci Fi

To już piąta edycja naszego rocznego zestawienia filmów sci-fi. Na liście znajdują się filmy science-fiction 2016 roku, zakwalifikowane do dość ogólnie rozumianego SF. Znajdziecie tutaj zatem nie tylko klasyczne produkcje fantastyki naukowej, ale także przedstawicieli np. superheroes movies – popularnego gatunku, któremu nadal wszem i wobec przypina się łatkę sci-fi, cóż zrobić ;). Prócz oczywistych hitów, jak zwykle szukaliśmy również mniej komercyjnych i niezależnych produkcji, które celują w kina studyjne, odtwarzacze DVD lub dostępność online w platformach typu Netflix itp.
Czytaj cały artykuł

 

Filmy Science Fiction 2015

Obszerny przegląd i lista obejmująca filmy science-fiction 2015 roku. Na liście znalazło się kilkadziesiąt  tytułów spod znaku szeroko rozumianego SF, których światowa premiera miała miejsce w 2015 rok. Przygotowując listę szukaliśmy, prócz komercyjnych tytułów, także pozycji bardziej niezależnych, które miały trafić na ekrany kin studyjnych, od razu na DVD albo mają dystrybucję tylko internetową.
Zapraszam do lektury – w niniejszym zestawieniu znajdziecie opisy fabuły, trailery, recenzje zarówno zwięzłe, jak i obszerne oraz komentarze czytelników, które jak zawsze są mile widziane :).

Czytaj cały artykuł

 

Filmy science fiction 2014 SF

Przedstawiamy zestawienie 28 tytułów filmów z kategorii ogólnie rozumianej fantastyki naukowej, które swoją premierę miały w 2014 roku.
Zapraszamy do obszernego podsumowania, w którym znajdziecie opisy fabuły, trailery, recenzje i subiektywne oceny oraz komentarze (jak zawsze mile widziane).
W artykule zamieściliśmy także ankietę, dzięki której możesz zagłosować na najlepsze filmy Si-Fi 2014 roku.
Czytaj cały artykuł

 

filmy science fiction 2013Rok 2013 przyniósł kinomaniakom ponad 20 tytułów filmów z szeroko rozumianej kategorii fantastyki naukowej. To jeden z najlepszych wyników w historii kina SF, ale jak pokazały następne lata – nawet ten wynik można pobić :).
Filmy sciencie fiction w 2013 roku nie przyniosły jednak znaczącej poprawy jakości dla nurtu. Przeważały produkcje boleśnie schematyczne, tworzone wg standardów dla blockbusterów i niestety raczej nie przekazujące jakiegokolwiek przesłania. Miłośnikom klasycznego SF nastawienie Hollywoodu na stronę wizualną wychodzi po prostu bokiem. Kolorowe i efektowne błyski na ekranie drażniąco przytłaczały fabułę w większości filmów Sci-Fi w 2013 roku. Ale nie można się temu dziwić, skoro tego typu płytkie rozwiązania przynoszą konkretne zyski dla wytwórni. Na szczęście są jeszcze dzieła, którą zasługują na uwagę i które przynoszą nadzieję miłośnikom ambitnej fantastyki naukowej.

Zapraszam do obszernego podsumowania premier filmowych a.d. 2013, znajdziecie w nim opisy fabuły, oceny, trailery, komentarze użytkowników, a nawet ankietę pokazującą najlepsze filmy, wśród wszystkich wyróżnionych.
Czytaj cały artykuł

 

Filmy Science Fiction 2012 SF
Przyjrzyjmy się, jak w 2012 roku – planowym ostatnim roku ludzkości – radziło sobie kino w klimatach science-fiction. Filmy science-fiction 2012 roku nie przyniosły niestety przełomu. Zdecydowanie więcej było spektakularnych rozczarowań niż zachwytów. W produkcjach zdecydowanie zabrakło świeżego powiewu, ale nie można nie zauważyć trendu, jakiego dawno nie widzieliśmy na dużym ekranie. W 2012 roku kino science-fiction znów zaczęło być modne! Ilość produkcji dotykających tematyki fantastyki naukowej świadczyła o dużym wzroście zainteresowania tym gatunkiem w porównaniu do lat poprzednich. 2012 to rok, który napędził koniunkturę na Sci-Fi. Maszyna ruszyła z impetem, a jej efekty widzieliśmy w kolejnych latach. Można jedynie żałować, że wraz ze wzrostem ilości produkcji SF, nie uświadczyliśmy również wzrostu ich jakości.
Przedstawiamy listę 22 filmów S-F 2012 roku, wraz z trailerami, krótkimi opisami i subiektywną oceną.

Czytaj cały artykuł