Poleć poniższą stronę:

   

Recenzje filmów Science-Fiction

——————————————–
Przedstawiamy obszerne recenzje i oceny filmów Science-Fiction, które miały już swoją premierę. Dział obowiązkowy dla każdego miłośnika kina SF.

Dział prowadzi: Dr. Gediman

 

Morgan 2016 - Opis, Fabuła, Zwiastun i Opinia

Film „Morgan” jest pełnometrażowym debiutem Luke’a Scotta, który jest synem słynnego reżysera, Ridley’a. Produkcji tej nie towarzyszyła żadna większa akcja marketingowa, a gdyby nie nazwisko reżysera, trudno powiedzieć, czy w ogóle zawitałaby na sale kinowe. Wpływ ojca na produkcję młodego reżysera nie tylko okazał się przydatny marketingowo, ale jest więcej niż zauważalny, zwłaszcza w aspekcie wizualnym. Jak wypadł debiut Luke’a?
Zapraszamy do dwóch recenzji naszych redaktorów – Dr. Gedimana i Guliego.

Czytaj cały artykuł

 

Suicide Squad 2016 opis, trailer, opinia

„Suicide Squad” – dla wielu odpowiedź DC/WB na marvelowskich „Guardians of the Galaxy”, dla innych powiew świeżości w nieco skostniałym światku superbohaterskich produkcji pełnych kolorowych trykotów i heroizmu. Po mocno obiecujących trailerach i mocarnej kampanii promocyjnej, w której prym wiedli Harley Queen, Joker i Deadshot, otrzymaliśmy średnio wypieczone danie. Film padł niestety ofiarą machinacji i niezbyt przemyślanych decyzji wytwórni. Mimo złej prasy ze strony krytyków i zawieruchy okołoprodukcyjnej, film ten pokazał jednak, że może zyskać spore grono sympatyków lub wręcz fanów, którzy tłumie wyrazili swoją aprobatę portfelami. Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

film Equals 2016

Film „Equals” jest kameralnym melodramatem w klimatach science-fiction, osadzonym w realiach dystopijnego społeczeństwa. Trzeba oddać dwójce aktorów, że stworzyli wiarygodne postacie, między którymi mocno iskrzy. Chemia jaka zachodzi między nimi jest wręcz zaraźliwa, wychodzi z ram ekranu, a sposób przedstawienia wykreowanego przez nich i ewoluującego uczucia, potrafi mocno trzymać widza w fotelu. Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

Midnight Special 2016

Film „Midnight Special” trzyma widza mocno w fotelu nie dzięki „przełomowym” efektom i szalonej akcji, lecz dzięki sile dramaturgii, fabule utrzymującą ciekawość widza do poznania tajemnicy aż do ostatnich scen filmu oraz dzięki dobremu filmowego warsztatowi, technice wykonania, przemyślanej wizualnej oszczędności, a także sile głównie mimicznej i fizycznej gry aktorów, których reżyser świetnie poprowadził przez nietypowy wobec nich plan…
Czytaj cały artykuł

 

Synchronicity trailer opinia

Produkcja „Synchronicity” miała nawiązywać klimatem, stylem i tematyką do kina noir sci-fi i filmów „Dark City”, „Blade Runner” oraz „Alphaville”. Brzmi wielce kusząco, prawda? Zamiast  wybornej uczty dla miłośników science-fiction wyszła jednak dość przeciętna przekąska. Film nawet nie zbliża się poziomem do wspomnianych tytułów. Mogą nawet zaryzykować stwierdzenie, że nachalne nawiązania do klasyków gatunku, tylko zaszkodziły produkcji Gentry’ego i obdarły go z oryginalności. Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

Moonwalkers 2016 trailer

Gdyby oceniać film po bezpardonowych scenach rodem z pełnokrwistej, gangsterskiej produkcji, gdyby skupić się tylko na kilku sekwencjach, ciekawie przedstawiających efekt upojenia narkotykowego oraz hipisowski klimat końca lat 60-tych i gdyby wreszcie brać pod uwagę kilka w miarę udanych gagów lub absurdów sytuacyjnych, „Moonwalkers” można by uznać za działo przyzwoite. Oceniając jednak całość produkcji, można mieć problem z określeniem – cóż to właściwie było i co twórca miał na myśli? Zapraszam do pełnej recenzji.

Czytaj cały artykuł

 

400 dni 2016 movie

Film „400 Days” niestety nie ma ukrytego dna, mimo iż pozornie sugeruje coś odwrotnego. Jego fabuła jest bardzo prosta i niestety przewidywalna. Akcja filmu rozgrywa się wyjątkowo ślamazarnie, ale mimo tego twórcom udało się wprowadzić odrobinę napięcia i niepewności, potrzebnego do utrzymania widza w fotelu aż do rozczarowujących końcowych scen filmu.

Czytaj cały artykuł

 

Ghostbusters 2016 Recenzja

Przyznaję, jestem jedną z setek tysięcy osób, które skreśliły ten film jeszcze przed jego startem w kinach. Również ja dałem łapkę w dół pod trailerem filmu; trailerem, który zapisał się w historii Internetu jako jeden z najbardziej znienawidzonych na Youtube.
Nowa odsłona przygód Pogromców Duchów jeszcze przed premierą wzbijała się na wyżyny napędzanego problemem seksizmu PR-u. Już od pierwszych pokazów zaczęła jednak pikować w dół. Nie pomógł nawet zakłamany do bólu portal Rotten Tomatoes, który po raz kolejny pokazał, że z rzetelnymi recenzjami i ocenami ma mało wspólnego. Nie ma co się oszukiwać: „Ghostbusters. Pogromcy duchów” to film tak zły, jak niepotrzebny.

Czytaj cały artykuł

 

Film Independence Day 2: Resurgence - recenzja i trailer
Gdy skupimy się tylko na wadach, film „Dzień Niepodległości 2” może być dość przykrym kinowym doświadczeniem. Ale nie można zapominać, jaki cel przyświecał twórcom. „Odrodzenie” miał być filmem dającym przede wszystkim rozrywkę, letnim hitem dla widza pragnącego lekkiego, prostego kina bez zobowiązań. Czy w tej roli się on spełnia? Jak wypada ta produkcja w porównaniu do poprzedniej części z 1996 roku?

Czytaj cały artykuł

 

X-Men: Apocalypse Movie Recenzja Trailer

Jakie są plusy i minusy najnowszej produkcji Foxa? Większość zarówno negatywnych, jak i pozytywnych aspektów wynika z bogactwa wizualnego i tematycznego nowych „X-Menów”. To samo, co tworzy skalę i epickość filmu, przekłada się na więcej pomyłek czy wpadek, które co bardziej analityczni recenzenci dość szybko wychwycą, a to z kolei przekłada się na finalną ocenę filmu. Zobaczmy jak wypadł film Bryana Singera.

Czytaj cały artykuł