Poleć poniższą stronę:

   

Tachionowy błysk

Tachion (ταχύς tachýs – szybki, prędki) jest cząstką elementarną, która porusza się z prędkością większą niż prędkość światła.
 
Do 2029 roku nie było żadnego dowodu na istnienie tych cząstek. Pomimo to (a może właśnie z tego powodu), szukano szczególnie dowodu na ich istnienie. 
 
Technologia Tachion Shunt TTM
 
Opis w trakcie przygotowania … zapraszamy niebawem.
 

2 Komentarze do Tachion Shunt (technologia manewrujących tachionów – TTM) – [w przygotowaniu]

 
 • gg pisze:

  Hmm nie ma czegoś takiego jak prędkość maksymalna w kosmosie bo nie ma oporów, można rozpędzać się aż zaczną działać efekty opisane przez Einstaina.

   
  • Bishop pisze:

   A to dla mnie coś nowego… O jakich Einsteinowskich efektach piszesz? Bo, o ile mi wiadomo cała fizyka oparta o teorię względności (oraz szczególną teorię względności) A. Eisteina zakłada, że prędkość światła jest barierą nie przekraczalną dla dowolnie wybranej masy i nie tylko masy – nawet kwanty trzymają tę regułę… Kilka lat temu “zachwycono się” odkryciem iż neutrina są zdolne do przebicia bariery prędkości światła ale, niestety, okazało się, ze fizycy ulegli mirażowi spowodowanemu błędem aparatury. Nie jest prawdą, że próżnia kosmiczna nie tworzy oporu. W zasadzie próżnia (choć tak się nazywa) wcale nie jest próżnią. Jest bardzo “wypełniona”. Pomijając fotony (oraz z pewnością całą masę innych kwantów) w “próżni kosmicznej” jest od “diabła” atomów wolnego wodoru i helu oraz “wszędobylskiej” grawitacji -czym by nie była (fizycy często mówią o tzw. ciśnieniu grawitacyjnym). A aby być w zgodzie z teorią względności należy pamiętać że zgodnie z jej regułą ciało rozpędzone powyżej prędkości światła stanie się obiektem osobliwym, to znaczy takim, w którym dowolne wartości mierzalne osiągną wartość nieskończoną, ponieważ w każdym wzorze ułamkowym dowolna “wartość nieskończona” powoduje, że wynik sprowadza się do nieskończoności za równo w dodatnim, jak i ujemnym przedziale. Coś GG chyba źle interpretujesz…

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>