Poleć poniższą stronę:

   

Embers to 5 opowieści o świecie po katastrofie neurologicznej. Nieliczni ocaleni muszą zmagać się z amnezję wsteczną i następczą. Bohaterowie opowieści błąkają się wśród ruin dawnej cywilizacji, szukając sensu życia, bliskości innych osób oraz starając się odnaleźć swoją przeszłość i tworzyć nowe wspomnienia. W świecie bez pamięci najgroźniejsi będą Ci, którzy pamiętają…

  • tytuł: Embers
  • premiera: 18 września 2015 (Oldenburg Film Festival), szersza dystrybucja przewidziana na rok 2016
  • reżyseria: Claire Carré
  • scenariusz: Charles Spano, Claire Carré

Produkcja z polskimi korzeniami, co zdarza się wyjątkowo rzadko w klimatach SF. “Embers” jest bowiem debiutem fabularnym rodzimego domu produkcyjnego Papaya Films. Film został określony przez Indiewire jako największe odkrycie science fiction w 2015 roku. Od września zeszłego roku “Embers” podbija festiwale na całym świecie i zbiera świetne recenzje krytyków filmowych, którzy stawiają go obok takich produkcji jak “Ex Machina”, czy “Marsjanin”. W 2016 roku film ma dotrzeć do szerszego grona odbiorców, za co trzymamy kciuki.
“Embers” to ambitna produkcja, dla wymagającego widza, poruszająca kwestie przyszłości w świecie pozbawionym przeszłości. Zapowiada się wyjątkowo intrygujące kino.

  • Trailer / zwiastun

Zabacz inne filmy science fiction 2016 roku >>

Ciekawy artykuł? Oceń:
[Głosów: 4 Średnia: 4]
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code