Poleć poniższą stronę:

   

"Obcy Fragmenty" komiks Alien by Lupus

Przedstawiamy Wam rewelacyjny efekt wytężonej i wieloletniej pracy Kamila Boettchera (pseudonim artystyczny – Lupus), który jest miłośnikiem postaci Obcego.
Komiks „Obcy – Fragmenty” powstawał wiele lat, znajdziecie w nim rysunki powstałe nawet w 2012 roku. Jest to pierwszy oficjalny fanowski komiks Kamila dotyczący Obcych.

Kreska Lupusa jest bardzo charakterystyczna, rysunki i przedstawione na nich postacie okraszone są mocną warstwą groteski, przez co wydają się karykaturalne. Niemniej jednak cała historia przedstawiona jest w sposób „prawie śmiertelnie” poważny. Pełna jest bowiem grozy i krwistych obrazów oraz nieocenzurowanych tekstów.
W komiksie nie brakuje nawiązań do kultowych filmów „Alien” i „Aliens”, a także kluczowych dla sagi postaci.

Całość prezentuje się wręcz hipnotyzująco, wiele rysunków jest fascynujących i mimo pewnych, nielicznych niedociągnięć, pozycja ta stanowi obowiązek dla każdego fana sagi „Obcy”.

Jak mówi sam autor:

Komiks tworzyłem baaardzo długo bez jakiegokolwiek ciśnienia. To tylko fan komiks. Komiks, który zawsze chciałem zrobić. Rzecz od fana dla fana.

Komiks nazwałem „Fragmenty” ponieważ składa się z porozrzucanych kawałków, tytułowych fragmentów, które czytelnik musi sam sobie poukładać w głowie podczas lektury. Chciałem zrobić dziwną, trochę inną historyjkę z ukochanym stworem, który gdzieś tam ciągle czyha na niczego nieświadomych poszukiwaczy. Rzecz o chciwości, ludzkim dążeniu do autodestrukcji i głupocie. Typowe.

 

Komiks posiada otwarte zakończenie, ponieważ autor początkowo planował zrobienie kolejnych części. Podczas długiego procesu tworzenia komiksu, pojawiły się jednak inne pomysły na historie, a dodatkowo styl Lupusa nieco się zmienił, a sam autor wiele się nauczył.
Obecnie autor chciały stworzyć kolejny komiks, ale już przedstawiający inną historię. Nowy komiks powinien być zdecydowanie mroczniejszy niż „Fragmenty” oraz rysowany w bardziej poważnym stylu, a zatem mniej groteskowy.

Zespół Alien Hive trzyma kciuki za udaną realizację pomysłu!

Poniżej przedstawiamy cały komiks, wraz  z trzema wersjami okładek (3 pierwsze rysunki), oraz kilka stron dodatkowych z bonusowymi rysunkami.
Wszystkim zainteresowanym, którzy pragną obejrzeć komiks w dużej rozdzielczości polecamy pobranie poniższego pliku:

Uwaga – powyższy plik najlepiej otworzyć programem CDisPlay, ale także można go rozpakować za pomocą standardowych programów kompresujących typu Winrar czy Winzip.

 

Komiks „Obcy: Fragmenty” by Kamil Boettcher ‚Lupus’:

 

Blog Kamila: www.lupusartzzz.blogspot.com

 

Zobacz także:

 

Ciekawy artykuł? Oceń:
[Głosów: 3 Średnia: 5]
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code